Loomaõiguslikke uudiseid ja arenguid eelmisest nädalast

Norras suleti eelmisel nädalal viimane karusloomafarm. Kui aastal 2019 keeld vastu võeti, siis oli alles veel 171 farmi ja aega nende sulgemiseks anti 2025. aastani.

Samal ajal on Soome loomaõigusorganisatsioon Oikeutta Eläimille avaldanud jälle värsked salaja filmitud kaadrid karusloomafarmidest, mida on raske vaadata: Vt siit.

Soomel ei ole õnnestunud karusloomafarme keelustada ja seepärast on sealsedki organisatsioonid ühinenud kampaaniaga, mida korraldavad paljud loomaõiguslikud organisatsioonid koos ja millega keelustatakse kõikides Euroopa Liidu riikides karusloomakasvanduste tegevus. Vt siit.

Niinimetatud lemmikloomadega seotud seadusandluses juhtus ka igasuguseid üsna erineval tasemel asju. Näiteks: Peale kohtuvaidlusi võivad koerad nüüd Manchesteris trammides sõita, enne ei olnud nad sinna lubatud. Ja Hollandis plaanitakse keelustada mitmete koeratõugude aretamine, kelle tõuomadused nende tervisele ja heaolule hästi ei mõju. Portugalis tulid inimesed tänavale kuna poliitikud tegid ettepaneku koduloomade väärkohtlemise seadus põhiseaduse vastaseks kuulutada. Vt siit.

Hollandis üritatakse intensiivpõllumajandust kõvasti vähendada, eelkõige veisekasvatust, sest see põllumajandusala tekitab kõige rohkem kasvuhoonegaase Sestap on osad loomapidamisettevõtted tänaseks tegelikult ebaseaduslikud. Segadust on palju.Vt siit.

Teistpoolt maakera on tähelepanuväärseim uudis vist see, et kõikides üheteistkümnes New Yorgi linna haiglates saab nüüdseks esimese valikuna vegantoitu. Vt siit.

Kõige vastuolulisemaid tundeid tekitab muidugi uudis, mis Eesti ajakirjandusse jõudis umbes sellise pealkirja all, et tapamajas toimus kohutav tööõnnetus vms. Väga palju sellest loost teada polegi, aga väidetavalt ärkas siga tapamajas nn narkoosist ja tappis lihuniku. Seda, et sead enne tapmist uimastatud polegi, juhtub paraku tihti. Vt siit.

Ka USA loomaõigusorganisatsioon Mercy for Animals avaldas eelmisel nädalal jälle uue salaja filmitud materjali, mida ma ei suutnud vaadata. Sigade tapmine gaasiga: Vt siit.

Foto: Mercy for Animals

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s